• Yakın Doğu Kolejinde Öğrenciler Kariyer Günleriyle Geleceğe Yöne Veriyor

  Yakın Doğu Kolejinde Öğrenciler Kariyer Günleriyle Geleceğe Yöne Veriyor

  Yakın Doğu Kolejinde öğrencilerin meslek hayatı için doğru tercih yapmalarına olanak sağlamak adına “Meslek Seçmek Hayat Seçmektir” sloganıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen kariyer günlerinin bu yıl 8.si düzenlendi.

  Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Kolej Rehberlik Biriminin katkı ve organizasyonuyla Yakın Doğu Koleji ÖSS Binası’nda düzenlenen ve yoğun ilgi gören etkinlikte öğrenciler öğretim görevlileri tarafından meslekler konusunda bilgilendirildi.

  Kariyer günü etkinliğine Yakın Doğu Üniversitesinde bulunan; Tıp Fakültesi, Eczacılık, Veterinerlik, Beslenme ve Diyetetik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Diş Hekimliği, Genetik, Psikoloji, Hemşirelik, Turizm ve Otelcilik, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Hukuk, Görsel İletişim ve Tasarım, Halkla İlişkiler ve Tasarım, Çizgi Film ve Animasyon, Oyunculuk, Plastik Sanatlar, Grafik Tasarım, Moda Tasarım, Radyo Televizyon ve Sinema, İşletme, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Bankacılık Finans, Sosyal Hizmetler, Ekomomi, Mimarlık, Doğal Gaz ve Petrol Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Özel Eğitim Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık, Tarih Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Coğrafya Öğretmenliği, Denizcilik, Dans ve Pilotaj ve Sivil Havacılık gibi 55 bölüm ve 62 öğretim görevlisi katılarak öğrencileri meslekler ve bölümler konusunda bilgilendirdi.

  Yakın Doğu Kolejinde Öğrenciler Kariyer Günleriyle Geleceğe Yöne Veriyor

  Öğrenciler Hem bölümleri Hem de Meslekleri Tanıyor…

  Yakın Doğu Koleji Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi Sorumlu Öğretmeni Uzm. Psikolog Rasiha ALTUNKAYA,öğrencilerin bireysel farklılıkları, yetenekleri ve hedefleri doğrultusunda doğru meslek seçebilmelerine olanak sağlamak adınauzman insanlarla fikir alışverişinde bulunmalarının çok önemli olduğunu söyledi.

  Kariyer günlerinin, öğrencilerin akademik ve iş hayatlarında nasıl bir yol çizmeleri gerektiği açısından önem taşıdığına dikkat çeken Uzm Psikolog ALTUNKAYA, “Meslek Seçmek Hayat Seçmektir.” sloganıyla her yıl düzenlenen kariyer günleri etkinliğindeki temel amacın ne olduğunu da anlattı. ALTUNKAYA,  “Öğrencilerin, fakülteler ve bölümler hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmanın yanında, ilerideki meslek hayatları için doğru tercihler yapmalarını, kendilerine uygun meslekler seçebilmeleri için mesleklerin çalışma hayatındaki olumlu – olumsuz yönleri ile ilgili ve kariyer gelişiminde izlemeleri gereken sürece ilişkin bilgi sahibi olmalarıdır” dedi.

© Copyright 2018 | Near East Technology