• Yakın Doğu Koleji Öğrencilerinin Resim İş Sergisi Göz Doldurdu

  Yakın Doğu Kolejinde öğrencilerin yıl boyunca plastik sanatlar konusunda görsel yeteneklerini kullanarak yaratıcılığını geliştirdiği  ve neleri öğrendiklerini gösterdiği Resim İş Sergisi büyük ilgi gördü.

  Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Yakın Doğu Koleji 6. ve 7. sınıflar binasında, Okul Müdürü Işılay ARKAN, Müdür Muavini Lesley HAKSEVEN ve Sait BAKİ’nin öncülüğünde açılan sergide, çok sayıda veli, diğer liselerden okul müdürleri ve öğretmenlerin resim iş ve plastik sanatının inceliklerini gördüğü belirtildi.

  Sergide, 2016-2017 eğitim öğretim yılında teknoloji tasarım, heykel-seramik derslerinde öğrencilerin yaptığı çeşitli malzemelerden; kil, alçı, tel, atık malzeme gibi üç boyutlu çalışmalar da  yer aldı.

  Sanat Eğitiminin Önemli  ve Gerekli Olduğuna İnanılıyor…

  Resim Bölüm sorumlusu Öztül KAYRA sergiyle ilgili yaptığı açıklamada, yıl boyunca resim –iş derslerinin çok yoğun geçtiğini, çalışmalarında öğrencilerinin tüm kültürlerarası anlatım dili olan plastik sanatlar hakkında genel bilgi edinmeleri, farklı sanat biçimleri ve görüşleri hakkında bakış açısı ve yorum yapabilme yetisini kazanabilmelerini, öğrencilerin duygu, düşünce ve izlenimlerini anlatabilmede yaratıcılıklarını ortaya koyabilmelerinin hedeflendiğini ifade etti.

  Kayra, yapılan resim teknikleri olarak karakalem, renk ve armoni kuralları, pastel boya, temel sanat eğitimi, çizgi çalışmaları, heykel, plastik öğelerin öğretildiğini, amaçlarının güzel sanatların önemini ve gerekliliğini kavratmak olduğunu belirtti.

© Copyright 2018 | Near East Technology