• AB Destekli “Umut Tekneleri” Projesi Kompozisyon Yarışmasında Yakın Doğu Kolejinden Çifte Başarı

  AB Destekli “Umut Tekneleri” Projesi Kompozisyon Yarışmasında Yakın Doğu Kolejinden Çifte Başarı

  Yakın Doğu Koleji, “Yeşil Barış Hareketi’nin, Avrupa Birliği’nin Kıbrıs Sivil Toplum İş Başında Hibe Programı V” altında yürüttüğü Umut Tekneleri (Cans of Hopes) projesi kapsamında düzenlenen ortaokullararası kompozisyon yarışmasında bir birincilik bir de ikincilik elde etti.

  Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Proje kapsamında Yakın Doğu Koleji öğrencilerinden Su ACAR, “Yeşil Çevre Güzel Hayat” başlıklı kompozisyonuyla birinci, Seymen DENİZ adlı öğrenci ise “Hayatın Renklerini Geleceğe Bırak” başlıklı kompozisyonuyla ikinci gelerek büyük bir başarıya imza attıkları belirtildi.

  Okul Müdüründen Övgü; “Öğrencilerin Yaratıcılığı, Kendine Mahsus Ve Yeni Fikirlere Açık Olabilmeleri Mutluluk Verici…”

  Yakın Doğu Koleji Müdürü Işılay ARKAN elde edilen başarı ile ilgili yaptığı açıklamada, güzel yazma alışkanlığı kazanan kişilerin, düzeni ve disiplini alışkanlık hâline getirdiklerini, eğitim yaşamları ve yaşamlarının her döneminde başarılı insanlar olarak ayrıcalıklı olduklarını belirtti.

  Okul olarak ana dile verdikleri öneme vurgu yapan Arkan, öğrencilerin kendilerini daha güzel ifade etmeleri, yazınsal yeteneklerini keşfetmelerini sağlaması ve sonucunda onları en iyi şekilde yönlendirebilmek adına bu tür çalışmaların kendileri için çok önemli olduğunu dile getirdi.

  Emeği geçen öğretmenleri ve öğrencileri kutlayan okul müdürü elde ettikleri başarılarının devamının geleceğine inandığını ifade etti.

© Copyright 2018 | Near East Technology