• Yakın Doğu Koleji Ailesi Geleneksel 5. Herse Gecesinde Bir Araya Geldi

  Yakın Doğu Koleji Ailesi Geleneksel 5. Herse Gecesinde Bir Araya Geldi

  Yakın Doğu Kolejinin, geleneksel olarak düzenlediği V. Geleneksel Mezunlar Buluşması ve Herse Gecesi yoğun katılımla gerçekleştirildi.

  Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Yakın Doğu ruhunu ayakta tutmak, yaşatmak amacıyla Yakın Doğu Koleji ÖSS binası bahçesinde düzenlenen etkinliğe, emekli öğretmenler, mezun öğrenciler ve mevcut öğretmen ile öğrencilerin katıldığı belirtildi.

  Katılımın son derece yüksek olduğu buluşmada, uzun zamandır görüşmeyen eski mezunlar bol bol sohbet edip hasret ve özlem giderdi. Daha önce birbirlerini tanımayanlar ise tanışma ve kaynaşma fırsatı buldu.

  Yakın Doğu Koleji Ailesi Geleneksel 5. Herse Gecesinde Bir Araya Geldi

  Eğitim hayatı süresince, sıcak, samimi ve dayanışma duygularının yoğun olarak yaşandığı, unutulmaz arkadaşlıkların kurulduğu ortamı sağlayan herse gecesi etkinliği, eski ve yeni Yakın Doğuluları bir araya getirerek nelerin yapıldığını ve daha nelerin yapılması gerektiğini yüzyüze görüşerek konuşulmasını sağladı.

  Yakın Doğu Ailesi olmanın bütünlüğünün sağlandığı herse gecesinde, Grup Laterna da sahne alarak geceye şarkılarıyla renk kattı.

  Kıbrıs Türk Kültürüne ait yiyeceklerin yeni nesile aktarılmasısın sağlamanın yanı sıra insanları kaynaştırma, dostlukları geliştirme ortamı oluşturan gece, Kıbrıs Türk geleneğinde düğünlerde verilen herse ikramının yapılmasıyla sona erdi.

  Yakın Doğu Koleji Ailesi Geleneksel 5. Herse Gecesinde Bir Araya Geldi

  Bir Araya Gelmenin Mutluluğu Yaşandı…
  Yakın Doğu Koleji idaresi tarafından düzenlenen geceye ilişkin yapılan açıklamada, “Yakın Doğu Ailesi olarak amaçladığımız sinerjiyi yakalamış olmaktan gurur duyduğumuz, birlik ve beraberliğimizin tadını çıkarttığımız geleneksel herse gününün 5. sini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Katılımın böylesine çok olmasının da kurumumuzun Kıbrıs halkı ve Yakın Doğu Koleji çalışanları için ne derece önemli olduğunu gözlemlemek bizleri ayrıca mutlu kılmıştır” denildi.

© Copyright 2018 | Near East Technology