• Yakın Doğu Koleji Öğrencileri Kapadokya’yı Gezdi; Yoga ve Mandala Yaptılar

  Yakın Doğu Koleji Öğrencileri Kapadokya’yı Gezdi; Yoga ve Mandala Yaptılar

  Yakın Doğu Koleji Yoga Mandala ve Farkındalık Atölyesi, öğrencileri ve velileriyle birlikte Kapadokya bölgesine gezi düzenledi.

  Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İliişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Mandala ve Yoga Eğitmeni Pınar SAVUN tarafından düzenlenen geziye, okul döneminde aktivite olarak yoga ve mandalayı seçen öğrenciler, anneleri ve 2 okul öğretmeni ile birlikte toplam 40 kişinin katıldığı belirtildi.

  Gezi kapsamında; Ihlara Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Paşa Bağları, Asmalı Konak, Devrent Vadisi, Güvercinlik Vadisi ve Peri Bacaları’nı gezen öğretmen, öğrenci ve veliler, Kapadokya Bölgesi’nin tarihi ve doğal güzelliklerini gezerken tarihi mekanlarla ve bölgenin ilginç yeryüzü oluşumları peri bacalarının oluşumu hakkında detaylı bilgiler alma imkanı buldu.

  Yakın Doğu Koleji Öğrencileri Kapadokya’yı Gezdi; Yoga ve Mandala Yaptılar

  Balonla Gezdiler, Yoga Yaptılar…
  Sosyal faaliyet kapsamında düzenlenen gezide, ayrıca özellikle turistlerin ilgi gösterdiği sıcak hava balonu turu yapan öğrenciler, bölgenin eşsiz manzarasını gökyüzünden keşfederek peri bacalarının fotoğrafını çekti.

  Gezi boyunca öğrenciler, her sabah yoga aktivitesi, her akşam ise mandala çizimi yaptı.Çok verimli bir gezi programı olduğunu belirten öğrenci ve veliler, başta öğretmenleri Pınar SAVUN ile okul yönetimine teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

  Yakın Doğu Koleji Öğrencileri Kapadokya’yı Gezdi; Yoga ve Mandala Yaptılar

  Öğrenciler Peri Bacaları ve Oluşumları Hakkında Bilgi Aldı…
  Mandala ve Yoga Eğitmeni Pınar SAVUN, Yakın Doğu Koleji Ailesi olarak veli, öğretmen ve öğrenci dayanışmasının ve kaynaşmasının en güzel anlarına imkan sağlayan tur sayesinde annelerin çocuklarıyla güzel zaman geçirdiğini söyledi.

  Gezide, öğrenci ve velilerine peribacaları ve oluşumları hakkında yerinde bilgi alma imkanı sağlandığını ifade eden Pınar SAVUN, tarihi ve turistik yerleri gezerek, öğrencilerin bölgeyi tanımış olduğunu dile getirdi.

  Yakın Doğu Koleji Öğrencileri Kapadokya’yı Gezdi; Yoga ve Mandala Yaptılar

  Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde her sabah yoga yaptıklarını anlatan SAVUN, “Böyle bir doğada böyle bir ortamda oksijen alabildiğimiz yerde güne yoga yaparak başladık. Akşamları ise mandala çalışmasıyla öğrencilerin zihinsel antrenman yaptıklar. İnsanların iç dünyalarını yansıttığı bilinen mandala öğrenciler yaptıkları çalışma ile stresten uzaklaşarak rahatladılar. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

© Copyright 2018 | Near East Technology