• Yakın Doğu Koleji’nin Fransızca Delf Sınav Başarısı

  Yakın Doğu Koleji öğrencileri Fransız Eğitim Bakanlığı onaylı, Fransızca DELF sınavlarında yüzde yüz başarı sağlayarak büyük bir başarı elde ettiler.

  Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgide, Mayıs ayında yapılan DELF A1 ve A2 seviyelerindeki sınavlara katılan 22 öğrencinin tamamının başarılı olduğu belirtildi.

  Yabancı dildeki iddiasını sürdüren Yakın Doğu Koleji, başarılarına bir yenisini daha eklerken, geçen yıl yapılan sınavlarda da % 100 başarı geleneğini sürdürmüş olmanın gururunu yaşadı.

  Kolej bünyesinde açılan hazırlık kurslarıyla yıl boyunca disiplinli bir şekilde hazırlanan öğrenciler de Fransızca Dil Eğitimi Diploması anlamına gelen DELF sınavlarında başarılı olmanın sevincini yaşadı.

  Diplomalar Dil Pasaportu Niteliğinde…
  Avrupa Birliği Ortak Dil Kriterleri’ne uygun olarak yapılan sınav sonrası verilen diplomaların uluslararası düzeyde geçerliliği bulunuyor. İleriki yaşamlarında kişilerin özgeçmişlerinde önemli bir yer alacak bu belgelerin herbiri ayrı ayrı birer dil pasaportu niteliği taşıması bakımından da önem taşıyor.

  Işılay ARKAN: “Öğrencilerimiz bu sınavla Fransızca yazılı ve sözlü dil becerilerini belgelediler…”
  Elde edilen başarı ile ilgili açıklama yapan Yakın Doğu Koleji Müdürü Işılay ARKAN, “ikinci yabancı dil olarak senelerdir okulumuzda verilen Fransızca eğitimi, her zaman elde ettiği başarılarla Yakın Doğu Koleji isminin üstüne düşen tarafını gururla temsil etmiştir” dedi.

  Yakın Doğu Koleji’nin kurulduğu andan itibaren azimli ve çalışkan bir kadrodan oluşan Fransızca bölümünün başarılarının devam ettiğini ifade eden Okul Müdürü ARKAN, sınavda başarı gösteren öğrencileri tebrik ederek, sınav hazırlığında emeği geçen Fransızca öğretmenlerine de teşekkür etti.

  Işılay ARKAN, “Her zaman dediğimiz gibi, başarılarımız, başaracaklarımızın teminatıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

  DELF Sınavında Başarı gösteren öğrenciler:
  A1 A2
  Ralf Reis Lara Öztay
  Fisun Hocaoğlu Bensu Sürel
  Şayan Arıkan Nilsu Doğa Taşçıoğlu
  Emir Sezgin Yağmur Hacıahmetoğlu
  Selen Hocaoğlu Münevver Kadiroğulları
  Hasan Hüdaoğlu Asra Polili
  Birkan Davulcu Zehra Erdemsiz
  Ayten Çamur Pembe Oduncuoğlu
  Miray Tekcan  
  Hayal Öcal  
  Hayat Öcal  
  Kaan Sökmen  
  Berkem Gürcan  
  Onur Eren Kalabalık  
© Copyright 2018 | Near East Technology