• Yakın Doğu Kolejinin Milli Badmintoncuları Bulgaristan’da Dünya Beşincisi Oldu…

  Yakın Doğu Koleji’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Takımı’nda yer alan Badmintoncuları Seymen G. Deniz ile Eren Özuyanık, Türkiye Milli Takımı ile Bulgaristan’da katıldıkları “Uluslararası 15 Yaş Altı Turnuvası”nda beşinci oldular.

  Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Bulgaristan’ın Haskova şehrinde Ağustos ayında düzenlenen ve Türkiye Milli Takımı adına turnuvada yarışan Yakın Doğu Koleji 9’uncu sınıf öğrencilerinden Seymen Deniz, tek erkekler kategorisinde grubunda 3’üncü olurken Eren Özuyanık da tek bayanlar kategorisinde grubunu 4’üncü olarak tamamladı.

  Seymen G. Deniz, tek erkekler kategorisinde ferdi olarak Avrupa ve Uluslararası şampiyonalarda badminton branşında ilk galibiyeti alma başarısı gösterdi. Bulgar rakibi Georgi Petrov’u 21-15 ve 21-16’lık sonuçla 2-0 mağlup eden Seymen Deniz, grubunu 3’üncü olarak tamamladığı turnuvayı ise 7. olarak bitirdi.

  İki Yakın Doğulu sporcunun birlikte mücadele ettiği Mix’ler müsabakalarında ise Ukraynalı ve Bulgar sporcuların birlikte oynadığı Mix maçında final şansını kaybederek 5. oldular.

  Dünya Şampiyonasına da katıldılar…
  İki sporcu geçen yıl Aralık ayında İstanbul’da düzenlenen Dünya Şampiyonasına katılarak puan sıralamasına girmeyi başararak bu yıl Ağustos ayında Bulgaristan’ın Pazarcık şehrinde düzenlenen ‘’World Badminton 2017 Bulgarian’’ turnuvasına katılma hakkı elde etmişlerdi. Bu turnuvada puanlarını yükselten ve ikincilik elde eden sporcular Türkiye Milli Takımı kadrosunda yer alma başarısı gösterdiler.

  En Değerli Sporcular Seçildiler…
  Geçen yıl Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Badminton Federasyonu tarafından en değerli sporcular olarak seçilen Seymen Deniz ve Eren Özuyanık, Avrupa’da kazandıkları bu başarıdan dolayı Adaya mutlu döndüklerini ve bunun daha başlangıç olduğunu, edindikleri bu tecrübeyle ileride daha çok başarılı olacaklarını söylediler.

  Dünya Şampiyonası Yolcuları…
  Yakın Doğu Koleji Badminton Antrenörü Fırat Deniz de yaptığı açıklamada, sporcular için bu turnuvaların çok iyi bir tecrübe olduğunu belirterek, Aralık ayında düzenlenecek Dünya Şampiyonası için şimdiden çalışmalara başladıklarını belirtti.

© Copyright 2019 | Near East Technology