• Atatürk Konulu Kompozisyon Yarışmasında Yakın Doğu Kolejine Birincilik

  Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Telsim Vodafone işbirliğinde düzenlenen ortaokullar arası 8. “Atatürk Kompozisyon Yarışması”nda, Yakın Doğu Koleji öğrencisi Selin Yüksel “Bağımsız Adalet Yok Olan Devlet” başlıklı kompozisyonuyla birinci geldi.

  Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Büyük Önder Atatürk’ün ölüm yıl dönümü nedeniyle “Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin, devlet halinde varlığı kabul olunamaz” konusuyla düzenlenen ve 64 eserin katıldığı ortaokullar arası kompozisyon yarışmasında, Selin Yüksel “Bağımsız Adalet Yok Olan Devlet” başlıklı kompozisyonuyla birinci geldi.

  Yarışmada başarılı olanlara ödülleri Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nda düzenlenen törenle verildi. Yakın Doğu Koleji öğrencisi Selin Yüksel, Vodafone Smart 7 cep telefonuyla ödüllendirildi.

  Konuyla ilgili açıklama yapan Yakın Doğu Koleji Müdür Muavinlerinden Ömer Özkan, titiz çalışmalar sonucu elde edilen başarıdan dolayı gurur duyduklarını ifade ederek, emeği geçen öğretmenler ile yarışmada derece elde eden Selin Yüksel’i kutladı.

  Türkçenin dünyanın en güzel ve canlı dillerinden biri olduğunu ifade eden Ömer Özkan, Yakın Doğu Koleji olarak öğrencilerin Türkçeye hakim olabilmeleri ve onu doğru kullanabilmelerinin önemli olduğuna dikkat çekti. Özkan, “Öğrencilerimizin de ana dillerini kullanırken titiz, coşkulu ve tutkulu olmaları bizlere bu başarıları getiriyor.” dedi.

  Müdür Muavini Özkan, “Öğrencilerimizin kendilerini tam olarak ifade etmeleri, başkalarıyla sağlıklı bir ilişki ve iletişim kurmaları, iyi bir yazılı anlatım yani kompozisyon, hem okul başarısı için hem de hayatta başarı kazanmak için çok önemlidir. Bu nedenle kendi dillerini gençlere çok iyi öğrenmek ve düzgün anlatım becerisi kazandırmak bizler için çok önemlidir.” Şeklinde konuştu.

© Copyright 2018 | Near East Technology