• Yakın Doğu Koleji Atatürk’ü Sevgi, Saygı ve Şükranla Andı


  Yakın Doğu Kolejinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yıl dönümünde anma töreni düzenlendi.

  Yakın Doğu Koleji 6. ve 7. sınıf binası ile GCE binası toplantı alanında gerçekleştirilen ve saat 09.05’te siren seslerinin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan anma töreninde Atatürk Büstüne çiçek konuldu.

  Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, Ata’ya duyulan özlem ve saygıyı anlatan şiirler okundu, okul korosunun marşlar seslendirdiği belirtildi. Öğrencilerin hep bir ağızdan gururla okuduğu “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” törende coşku ve heyecanı artırdı.


  10 Kasım’ların Geleceğe Aydınlık Bakabilmeye Esin Kaynağı Olduğu Vurgulandı…
  Günün anlam ve önemini anlatan konuşmaları gerçekleştiren Laren Saylı ve Sayra Batkan, yaşamını millete adayan, bir imparatorluğun küllerinden yepyeni ve güçlü bir devlet yaratan eşsiz bir lider, mümtaz bir devlet adamı ve büyük bir komutan olan Atatürk’ün bu milletin yetiştirdiği en büyük insanlardan olduğunu belirttiler.

  Atatürk’ün, hem milli mücadele, hem de Cumhuriyeti inşa sürecinde daima ileriye bakmış, ileriye yürümüş olduğunu ifade ettiler. Bugün, Büyük Atatürk’ün yolundan giden bizlere düşen görevin ise yüzümüzü geleceğe dönerek, ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmak olduğunu belirterek 10 Kasımları aydınlık geleceğe yönelik atılımların esin kaynağı olarak görmemiz gerektiğini vurguladılar.

  Haber Videosu

© Copyright 2018 | Near East Technology