• Yakın Doğu Kolejinden Yakın Doğu Üniversitesi Coğrafya Bölümüne Ziyaret


    Yakın Doğu Koleji ÖSS Bölümünün, doğa sevgisine ve çevre bilincine sahip, coğrafya bilimine ilgi duyan öğrencileri bir araya getirerek oluşturduğu Coğrafya Kulübü öğrencileri coğrafya öğretmenleri ile birlikte Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Coğrafya ve Coğrafya Öğretmenliği Bölümlerini ziyaret ettiler.

    Yakın doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, coğrafya öğretmenleri Başak Özaltınok ve Ceylan Tufan nezaretinde gerçekleştirilen ziyarette, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Coğrafya Bölümü ve Coğrafya Öğretmenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şeniz Şensoy ve Uz. Akademisyen Abdülselam Tanışman’ın öğrencilere bölüm hakkında bilgiler aktardığı belirtildi.

    Bölüm materyallerini görme imkanı bulan öğrenciler, Coğrafya Bölümü ve Coğrafya Öğretmenliği Bölümü arasındaki farkları, bölümlerin eğitim sürelerini, bölümlerde bulunan dersleri, bölümlerin mezun olduktan sonra sunacağı iş imkanlarını ve çalışılabilecek meslek dallarını öğrendiler.


    Meslek Seçimi Öncesi Üniversite Bölüm Gezileri Önemli…
    Coğrafya Kulübü öğretmenleri özellikle ÖSS bölümü öğrencilerinin meslek seçiminde bölümler hakkında bilgi sahibi olmalarını, özellikle Coğrafya Kulübünde bu alanla yakından ilgilenen öğrencilerin şimdiden kendilerine yön verebilmeleri için üniversite bölüm gezilerinin çok önemli olduğunu ifade ederek, bu tanıtımın hem derslere katkısının hem de öğrencilere motivasyon olması açısından önemine değindiler.

© Copyright 2018 | Near East Technology