• Yakın Doğu Koleji 21 Aralık Şehitlerini Andı

  Yakın Doğu Koleji 21-25 Aralık Şehitler Haftası dolayısıyla anma töreni düzenledi.

  Yakın Doğu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Müzik Bölümü ve Tarih Bölümü iş birliğiyle düzenlenen törende, “Özgürlük ve Mücadele” konulu oratoryo sergilendi. Yakın Doğu Koleji Tarih ve Türkçe Bölümlerinin ortaklaşa düzenledikleri “21 Aralık Şehitleri” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

  Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, YDÜ Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan tören, “Özgürlük ve Mücadele” konulu şiir ve müzik korosu oratoryosu ile devam ettiği belirtildi. İzleyenler tarafından büyük beğeni toplayan oratoryonun ardından 1963 olaylarını anlatan slayt gösterisi yapıldı. Slayt gösterisi sırasında o dönemi yaşamış insanların anılarının öğrenciler tarafından okunması salonda duygulu anlar yaşattı.

  Okul Müdürü Yaşanılan Acıları Anlattı…
  Yakın Doğu Koleji Müdürü Işılay Arkan da dönemin canlı tanığı olarak öğrencilere o dönemde ne gibi zorluklar yaşandığını, ailelerin nasıl parçalandığını, insanların evlerini bırakıp göç etmek zorunda bırakıldığını ve uzun süre yiyecek, içecek bile bulamadan vatan uğruna nasıl büyük bir mücadele verdiklerini fotoğraflar eşliğinde anlattı.

  Öğrenciler ve öğretmenler tarafından büyük ilgiyle dinlenen Okul Müdürü Işılay Arkan, konuşmasının sonunda birlik, beraberlik ve barış mesajları verdi.

  Öğrenciler Ödüllendirildi…
  Sunumlarından ardından Yakın Doğu Koleji Tarih ve Türkçe Bölümlerinin ortaklaşa düzenledikleri “21 Aralık Şehitleri” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler açıklanıp ödülleri verildi.

© Copyright 2018 | Near East Technology