• Yakın Doğu Koleji Liselerarası Badminton Müsabakalarında Şampiyon Oldu…


  Yakın Doğu Koleji Badminton Takımı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Liselerarası Badminton Şampiyonası”nda hem kızlarda hem de erkeklerde şampiyon oldu.

  Yakın Doğu Koleji’nden verilen bilgiye göre, Atatürk Spor Salonunda yer alan şampiyonada oynadığı tüm maçları kazanma başarısı gösteren Yakın Doğu Koleji Kız Badminton Takımı, rakiplerine sadece bir set verirken Erkek Takımı rakiplerine hiç set vermedi.

  Kızlar 7’inci Kez Erkekler 6’ıncı Kez Şampiyonluğu Bırakmadı…
  Kız Takımı sırasıyla Haydarpaşa Ticaret Lisesi, Sedat Semavi Endüstri Meslek Lisesi ve Bülent Ecevit Anadolu Lisesini 4-1 yenerek gurubunu birinci tamamladı. Yarı finalde karşılaştığı Namık Kemal Lisesini 5-0 yenen kız takımı finalde de Bülent Ecevit Anadolu Lisesini 5-0 yenerek üst üste 7.şampiyonluğunu kazanarak büyük bir başarı elde etti.

  Erkek Takımı sırasıyla İskele Ticaret Lisesini 5-0, Sedat Semavi Endüstri Meslek Lisesi ve Namık Kemal Lise’ni 5-0 yenerek üst üste 6. şampiyonluğunu kazanarak büyük bir başarıya imza attı.


  Öğrencilerin Azmi Sahaya Yansıdı…
  Yakın Doğu Koleji Badminton Takımı Antrenörü Fırat Deniz ve Meryem Demir, elde ettikleri başarıyla ilgili olarak iyi çalıştıklarını, bu çalışma sonucunda da öğrencilerin azminin sahaya doğru yansıdığını belirttiler.

  Geçen yılki başarılarını tekrarladıklarını ve bunun mutluluğu içerisinde olduklarını vurgulayan Fırat Deniz, Badminton Takımının bu başarıyla 16-19 Mart 2018 tarihleri arasında Türkiye’nin Edirne ilinde yapılacak olan Liselerarası Türkiye Badminton Şampiyonasına katılacağını, ülkemizi ve okulunuzu en iyi şekilde temsil edeceklerini belirtti.

  Şampiyonluğu Kutladılar…
  Badminton Takımlarının şampiyonluk başarısı okulda yapılan sabah toplantısında kupa kaldırılarak kutlandı. Okul Müdürü Işılay Arkan ve Baş Muavin Alpay Ertaç’tan büyük övgüler alan takımlar ve antrenörleri okul öğrenci ve öğretmenleri tarafından uzun süre alkışlandı.

© Copyright 2019 | Near East Technology