• Girişimcilik Fikirleri Proje Yarışması Birincisi Yakın Doğu Koleji…

  Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesinin düzenlediği “KKTC Liselerarası Girişimcilik ve Yenilikçi Fikir Yarışması”nda, Yakın Doğu Koleji öğrencilerinin içinde bulunduğu grup hazırlayıp sunduğu projeyle birinciliğe layık görüldü.

  Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde öğrenim gören lise öğrencilerinin, yenilikçiliğe dayalı, girişimciliğini teşvik ederek, desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmaya 12 okulun katıldığı belirtildi.

  Yarışmada, Yakın Doğu Koleji 11 D GCE öğrencisi Hatice Aydoğan’ın içinde bulunduğu grup birlikte sundukları “Toplu Taşıma “ adlı projeyle, Kıbrıs Türk sanayi Odasına bağlı iş adamları ve çeşitli üniversitelerde çalışan akademisyenler tarafından yapılan değerlendirme sonucunda birinciliğe layık görüldü. Aynı zamanda 11L ÖSS öğrencisi Lal Sezgin Bingül’ün bulunduğu grup “ Hyper” isimli sunumlarıyla ikincilik ödülünü aldılar. Yakın Doğu Koleji öğrencilerinden Ece Çelik, Selin Karakaya ve Lara Çınar da yarışmada okullarını başarıyla temsil ettiler.


  Girişimci ve Yenilikçi Düşünen Nesil Yetiştirme Misyonu Güdüldü…
  Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi yetkilileri tarafından yarışmaya ilişkin verilen bilgi de, lise öğrencilerinin yenilikçi temelli düşünme yeteneğine sahip olmalarını sağlayarak, yenilikçiliği, girişimcilik sürecinin merkezine yerleştiren bir nesil yetişmesine katkıda bulunmayı, böylece girişimcilik ve yenilikçilik konularına yönelik farkındalığı artırmayı amaçlandığı belirtildi.

  Ülkenin farklı bölgelerinden lise öğrencilerini bir araya getirip kaynaşmalarını sağlamayı da amaçlayan etkinlik sonucunda, gençlerin kendilerine hem maddi hem de manevi anlamda tatmin sağlayacak kariyer hedefleri oluşturmalarına, bilinçli ve nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlanacağı ifade edildi.

© Copyright 2018 | Near East Technology