• Rakiplerini Geride Bıraktı… Badminton’da Şampiyon Yakın Doğu Koleji…

  Yakın Doğu Koleji Ortaokul Kız ve Erkek Badminton Takımı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Ortaokullararası Badminton Şampiyonası”nda KKTC Şampiyonu oldu.

  Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen müsabakalarda, oynadığı tüm maçları kazanma başarısı gösteren Yakın Doğu Koleji Kız Takımı rakiplerine sadece 1 set verirken, Erkek Badminton Takımı ise rakiplerine hiç set vermeden şampiyonluğa adını yazdırdı.

  Kız Takımı 11. Erkek Takımı 6. Kez Şampiyon…
  Erkek Takımı sırasıyla Polatpaşa Ortaokulunu 5-0, Bayraktar Türk Maarif Koleji’ni 5-0, Doğa Kolejini 5-0 ve English School’u 5-0 yenerek üst üste 6. şampiyonluğunu kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Kız Takımı ise sırasıyla Bekirpaşa Ortaokulunu 5-0, English School’u 5-0, Doğa Koleji’ni 4-1 ve Bayraktar Türk Maarif Koleji’ni 5-0 yenerek üst üste 11. şampiyonluğunu kazanarak kırılması zor bir başarı elde etti.

  Azim Sahaya Yansıdı
  Geçen yılki başarılarını tekrarladıklarını ve bunun mutluluğu içerisinde olduklarını ifade eden Yakın Doğu Koleji Badminton Takımı Antrenörü Fırat Deniz ve Meryem Demir, iyi çalıştıklarını, bu çalışma sonucunda da öğrencilerin azminin sahaya doğru yansıdığını belirttiler. Fırat Deniz, Badminton Takımının bu başarıyla Mayıs ayı içerisinde Türkiye’nin Manisa ilinde yapılacak olan Ortaokullararası Türkiye Badminton Şampiyonasına katılacağını, ülkemizi ve okulunuzu en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi.

  Şampiyonluk Alkışlandı
  Yakın Doğu Koleji idaresi de düzenledikleri sabah toplantısında okul öğrencileriyle birlikte takımlarının başarılarını kupayı kaldırarak kutladı. Okul Müdürü Işılay Arkan ve Ortaokul Müdür Muavini Ömer Özkan tarafından büyük övgü alan takımlar ile antrenörleri okul öğrenci ve öğretmenlerince uzun süre alkışlandı.

© Copyright 2019 | Near East Technology