• Kadrajdan Dökülenler Fotoğraf Sergisi’nden 5 bin TL’lik Bağış


    Yakın Doğu Koleji (YDK) rehber öğretmenlerimizden, ayrıca Yakın Doğu Koleji  (YDK) Ortaokul Fotoğrafçılık Kulübü eğitmeni, Fotoğraf Sanatçısı Duyal Tüzün ile Fotoğraf Sanatçısı Neriman Turan’ın karma fotoğraflarından oluşan “KADRAJDAN DÖKÜLENLER” adlı fotoğraf sergisi, 16 Nisan 2018 Pazartesi akşamı saat 19.00’da Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nde açıldı. Sergi açılışını Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter yaptı. Sergi, 19 Nisan’a kadar sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

    Kıbrıs Vakıflar İdaresi, Kültür Dairesi, Lefkoşa Türk Belediye Orkestrası, Eke Enerji, Yakın Doğu Üniversitesi, Galip Usta’nın Yeri Restaurant sponsorluğunda açılan, toplam 50 eserin sergilendiği sergide, fotoğrafların tanesi 150 TL’den satışa çıkarıldı.

    Fotoğraf sanatçıları Duyal Tüzün ile Neriman Turan, bu sergiyi sosyal sorumluluk projesi kapsamında güzel bir amaç için açtıklarını, sergi sonrası yaptıkları bağışla da engelli arkadaşlarımızın günlük hayatta karşılaştıkları zorluklara dikkat çekerek onların hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırmak istediklerini belirttiler ve bu tür sosyal sorumluluk ve farkındalık projelerinin artarak devam etmesini arzu ettiklerini vurguladılar.

    Dört gün açık kalarak sanatseverlerin beğenisine sunulan, oldukça ilgi gören sergiden elde edilen 5 bin TL’lik tüm gelir, Kıbrıs Türk Ortopedikler Derneği’ne bağışlandı.

© Copyright 2018 | Near East Technology