• Yakın Doğu Koleji’nden Çocuk Esirgeme Kurumuna Anlamlı Ziyaret…


    Yakın Doğu Koleji Sosyal Sorumluluk Kulübü ve Felsefe Kulübü öğrencileri ile görevli öğretmenler, Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu Etkinlik Merkezine ziyarette bulundular.

    Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, ziyaret sırasında merkez müdürü ve kurumda çalışan öğretmenler, kulüp öğrencilerine merkezi gezdirip tanıttıkları belirtildi..

    Merkez çalışanları, gönüllü öğretmenlerin merkeze gelerek öğlene kadar olan devlet okullarında öğrenim gören ve ailesiyle birlikte yaşayan öğrencilerin okul sonrasında ders yapmalarına yardımcı olmak ve kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak için destek verdiklerini ifade ettiler. Kulüp öğrencileri, hem kurumun içinde olan sınıfları ve etkinlik odalarını, hem de kurumun çalışma şartları ve kuruma gelen öğrencilere verilen hizmetler konusunda bilgi aldılar.

    Vicdanlı, Duyarlı ve Sosyal Sorumluluk Duygusu Gelişmiş Öğrenciler Yetiştirmek Misyon Edildi…
    Gerçekleştirilen ziyaretin öğrenciler üzerinde son derece farkındalık yarattığını ifade eden kulüplerden sorumlu öğretmenler, “Yaşadığımız dünyanın her zaman aynı şansı herkese tanımadığını, elimizde olanlarla mutlu olmamız gerektiğini anlamamız açısından son derece yararlı olduğunu belirttiler. Akademik başarılarımızın yanı sıra vicdanlı, toplum sorunlarına duyarlı ve yardımlaşmayı, iyiliği hayat felsefesi haline getiren insanlar yetiştirmek de Yakın Doğu Koleji olarak misyonlarımızın başında yer alır” şeklinde gerçekleştirilen ziyareti yorumladılar.

© Copyright 2019 | Near East Technology