• Yakın Doğu Ortaokulu Öğrencileri Arkadaşlığın ve Paylaşmanın Önemini Pekiştirdiler…


    Yakın Doğu Koleji 6. ve 7. Sınıfları öğrencilerin kendi aralarındaki ilişkilerini sağlamlaştırmak, birbirleri arasındaki olumlu hareketleri pekiştirmek, arkadaşlığın, dostluğun önemini kavratmak amacıyla “Friendship Day” etkinliği düzenledi.

    Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, etkinlik kapsamında öğrenciler kendi uçurtmalarını, bisikletlerini, kaykaylarını ve sahip oldukları diğer araç gereçleri okula getirerek kendi aralarında paylaştılar. Çeşitli oyunlar oynayan öğrenciler eğlenirken, paylaşmanın da verdiği mutluluğu yaşadılar. Evlerinden getirdikleri meyveleri de hep birlikte yiyen öğrenciler keyifli bir gün geçirdi.

    Ömer Özkan: “Paylaşmanın Önemini Göstermek İstiyoruz”
    Yakın Doğu Koleji Ortaokul Müdürü Ömer Özkan etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, en güzel değerlerden bir tanesinin paylaşmak olduğunu belirterek, öğrencilere herkesin kardeş olduğunu göstererek paylaşmanın önemini göstermek istediklerini söyledi.

    Öğrencilerin birbirlerine karşı herhangi yanlış bir hareketinde cezalandırmak yerine, güzel davranışlarının takdir edilmesinin, onların olumlu davranışlar sergilemesinde çok daha önemli olduğuna dikkat çeken Özkan, Yakın Doğu Koleji olarak verdikleri eğitimin yanında öğrencilerin toplum içerisindeki ilişkilerinin nasıl olması gerektiği gibi konularda da onlara örnek olmanın önemini ifade etti. Bunun da en güzel örneğinin sağlıklı arkadaşlık ilişkilerinden geçtiğini belirten Özkan, “Kişinin ben merkezci duygularından arınarak, etrafındaki kişilerin de duygu ve düşüncelerine saygı göstermenin ve onlarla paylaşım içerisinde olmanın farkındalığının altını çizmek istedik” dedi.

© Copyright 2019 | Near East Technology