• Yakın Doğu Koleji Coğrafya Kulübü Meteoroloji Dairesinde…


    Doğa sevgisine ve çevre bilincine sahip, coğrafya bilimine ilgi duyan öğrencileri bir araya getirmek amacıyla oluşturulan Yakın Doğu Koleji Coğrafya Kulübü, Meteoroloji Dairesine gözlem gezisi gerçekleştirdi.

    Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, gezi kapsamında ilk olarak rasat parkına giden kulüp öğrencileri, orada bulunan cihazlarda görsel inceleme yaparak genel işlevleri hakkında bilgi aldılar. Ardından çizimlerle birlikte günlük raporların hazırlandığı oda içerisinde yapılan işlemlerin hangi aşamalardan geçtiğini öğrendiler. Harita çizimleri ile uydu görüntüleri hakkında da bilgi alan öğrenciler, günlük hava durumu ile ilgili sorularını da sorma fırsatı buldular.


    Günlük nem, basınç ve rüzgar gibi faktörleri ölçmede kullanılan balonu havaya atarak hem eğlenip hem de bilgilenen öğrenciler keyifli bir bilimsel gezi günü geçirdi. Kulüp öğrencileri, gezi sırasında edindikleri bilgileri sınıf arkadaşlarıyla paylaşmak amacıyla, çektikleri fotoğraf ve videolarla ders saatinde bir sunum gerçekleştirecek.

© Copyright 2019 | Near East Technology