• Yakın Doğu Kolejinde Ulu Önder Atatürk’ü Oratoryo ile Andılar…


  Yakın Doğu Koleji, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölüm yıldönümünü sevgi, saygı ve minnetle andı.
  Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, ortaokul ve lise binalarında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende tüm sınıflar Atatürk Büstüne çiçek bıraktılar. Okul korosunun marşlar seslendirdiği törende, 9N sınıfı öğrencilerinden Dicle Özakıncı Atatürk’e olan sevgisi ve bağlılığını anlatan bir konuşma gerçekleştirdi. Törende, öğrenciler tarafından “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” oratoryo şeklinde seslendirildi. Tören sonunda tüm okul öğrencileri tarafından Andımız okundu.

  Atatürk Fikirlerini Yaşattığı Sürece Varolacak…
  Yakın Doğu Koleji Müdürü Asım İdris, Atatürk’ü anma etkinliği ile ilgili yaptığı açıklamada, Atatürk’ün düşünceleri, fikirleri ve inkılaplarıyla yaşamaya devam ettiğini söyledi.

  Cumhuriyet’in temelinde Atatürk’ün düşünceleri, inkılâpları varolduğunu belirten Okul Müdürü İdris, “Nasıl bir binanın temeli olmadan o bina ayakta kalamazsa, Ata’nın düşünceleri olmadan da bizim yetiştireceğimiz nesiller ayakta kalamaz. Dolayısıyla Atatürk bir günle anılacak, Atatürkçülük de bir törende öğretilecek bir lider, bir düşünce sistemi değildir” diye konuştu.

  Esas amacın nğrencilere Gençliğe Hitabe’nin manası olan ahlak, bilim ve teknik başta olmak üzere her alanda en ileri noktaya ulaşmalarını öğretmeyi sağlamak olduğunu dile getiren Asım İdris, Kıbrıs Türk gençliği, Atatürk’ün fikirlerini benimseyip, yaşatabildiği ölçüde Ata’sını anıp ona sahip çıkmış demektir” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

© Copyright 2019 | Near East Technology