• Yakın Doğu Koleji Öğrencileri Girne’yi Gezdi, Gördü, Eğlendi…


    Yakın Doğu Koleji Ortaokul öğrencileri, tarih öğretmenleri ve Fotoğrafçılık Kulübü öğretmeni ile gözlem gezisi kapsamında Girne gezisi düzenledi.

    Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, gezi kapsamında Girne Kalesi’ni ziyaret eden öğrenciler, kalede yer alan tarihi eserleri ve yapıları görmenin heyecanını yaşadılar. Öğrenciler, adanın en eski batık gemisinin yer aldığı Girne Kalesi’nde rehberler tarafından Kıbrıs’ın, kalenin tarihi ve arkeolojik eserler hakkında bilgilendirildiler.

    Fotoğrafçılık Kulübü öğrencileri de gezi sırasında Girne Kalesi ve Girne Limanı’nı fotoğrafladı. Eğitici ve eğlenceli bir gün geçiren öğrenciler kültürel bilgilerini pekiştirdiler.


    Yakın Doğu Koleji Ortaokul Müdürü Ömer Özkan geziyle ilgili olarak,  öğrenciler için eğitici olmanın yanında eğlenceli de geçen gezide disiplinlerarası dayanışmanın da en güzel örneklerinden birinin öğretilmeye çalışıldığını söyledi.

    Öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgileri yerinde inceleyerek ve gözlemleyerek bu bilgilerin kalıcılığını pekiştirdiklerini, belirten Ömer Özkan, “Yani disiplinlerarası bir organizasyon sayesinde öğretim süreci, hem belirli disiplinlere ait bilgi ve becerilerin öğrenilmesine hem de bunların anlamlı bir biçimde bir araya getirilerek kullanılmasına yardımcı olmuştur. Tarih ve fotoğrafçılık bölümlerimizin bu etkinliği öğrencilere her iki disiplinin bir arada yorumlanmasına fırsat vermiştir” dedi.

© Copyright 2019 | Near East Technology