• Yakın Doğu Koleji Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneğine Walker Bağışı Yaptı…


    Yakın Doğu Koleji Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne yürüme güçlüğü çeken küçük çocukların kullanabileceği tekerlekli walker (yürüteç) bağışında bulundu.

    Lefkoşa’da bulunan dernek binasını ziyaret ederek bağışta bulunan öğrenciler dernek binasını gezerek derneğin işleyişi hakkında da bilgiler aldı. Dernek yetkilileri tarafından öğrencilere, derneğin misyonu gereği engelli vatandaşların toplum içerisinde eşit haklara sahip olarak var olabilmeleri adına mücadelelerinin sürdüğü anlatıldı. Engellilere yönelik yaptıkları çalışmaları anlatan yetkililer, ihtiyaç duyulan çalışmalar ile ilgili öğrencilerden fikirler aldı. Öğrenciler daha sonra dernek binasında faaliyet gösteren protez üretim birimindeki çalışmaları yerinde incelediler.

    Bedensel Engellilerin Toplumsal Hayata Katılmalarına Destek…
    Öğrenciler dernek ziyareti sırasında, yürüme güçlüğü çeken küçük çocukların kullanabileceği tekerlekli walker’ı derneğe bağışladı. Engellilerin her zaman için yanlarında olduklarını ve yanlarında olmaya devam edeceklerini ifade eden sorumlu kulüp öğretmenleri, engellilerin yaşamında fiziksel engelleri ortadan kaldırmak ama en önemlisi beynimizdeki, zihnimizdeki, düşüncelerimizdeki engelleri ortadan kaldırmak için derneklerle işbirliğinin önemine vurgu yaptılar. Öğretmenler, hayata dört elle sarılması yönünde önemli çabalar harcayan Ortopedik Özürlüler Derneği’ne Yakın Doğu Koleji olarak desteklerini sürdüreceklerini kaydetti.

© Copyright 2019 | Near East Technology