Fransızca

Okulumuzun 4 Mayıs Cuma akşamı gerçekleşen müsamere gecesinde Fransızca Kulübü’nün gerçekleştirdiği “À la poursuite des rêves”, Hayallerin Peşinde adlı müzikli Fransızca oyun izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Kıbrıslı iki müzisyen kardeşin hayallerini gerçekleştirmek üzere Parise gitme serüvenini konu alan oyunda, kulüp öğrencilerinin gerek müzik gerekse Fransızca dilinde sergilediği performans izleyicilerden büyük alkış aldı.

Tüm dünyada mart ayında Fransızca dil bayramı olarak kutlanan Frankofoni Haftası, Yakın Doğu Kolejinde de 28 Mart tarihinde düzenlenen bir film gösterimiyle kutlandı.

Gerek anadil, gerekse ikinci resmi dil olarak 56 ülkede 274 milyon nüfusun konuştuğu Fransızca dilinin önemine, Frankofoni Haftası’nda düzenlenen çeşitli kültürel etkinliklerle vurgu yapılmaktadır.

Frankofoni etkinlikleri kapsamında Yakın Doğu Kolejinde de 28 Mart tarihinde ödüllü bir Fransız filminin gösterimi yapılmış ve film öğrenciler tarafından büyük bir beğeni ile izlenmiştir.

2004 Fransa yapımı müzikal dramatik bir film olan “Les Choristes” ( Koro) filminde, kötü yönetilen bir yatılı okula yeni atanan bir müzik öğretmeninin buradaki sorunlu öğrencilerin yaşamlarını müziği kullanarak etkilemesi anlatılmaktadır.

“En iyi yabancı film” ve “en iyi original şarkı” dallarında Akademi ödülleri’ne aday gösterilen film, ses ve müzik dallarında Fransa’nın Oscar’ları sayılan César ödüllerini kazanmıştır. Çeşiti yarışma ve festivallerde 21kez ödüle aday gösterilen filme 11 ödül verilmiştir.

Yakın Doğu Kolejinde eğitim gören ve Mayıs ayında yapılan Fransız Eğitim Bakanlığı onaylı, Fransızca DELF sınavlarında başarı gösteren 22 öğrenci belgelerini aldı.

Yakın Doğu Kolejinden verilen bilgiye göre, DELF A1 ve A2 seviyelerinde sınava katılan ve % 100 başarı sağlayan 22 öğrencinin Dil Eğitimi Diploması yerine geçen belgelerini aldığı belirtildi.

Diplomalar Dil Pasaportu Niteliğinde…
Avrupa Birliği Ortak Dil Kriterleri’ne uygun olarak yapılan sınav sonrası verilen diplomaların uluslararası düzeyde geçerliliği bulunuyor. İleriki yaşamlarında kişilerin özgeçmişlerinde önemli bir yer alacak bu belgelerin her biri ayrı ayrı birer dil pasaportu niteliği taşıması bakımından da önem taşıyor.

Işılay Arkan: “Öğrencilerimiz bu sınavla Fransızca yazılı ve sözlü dil becerilerini belgelediler…”
Elde edilen başarı ile ilgili açıklama yapan Yakın Doğu Koleji Müdürü Işılay Arkan, “ikinci yabancı dil olarak senelerdir okulumuzda verilen Fransızca eğitimi, her zaman elde ettiği başarılarla Yakın Doğu Koleji isminin üstüne düşen tarafını gururla temsil etmiştir” dedi.

Yakın Doğu Koleji’nin kurulduğu andan itibaren azimli ve çalışkan bir kadrodan oluşan Fransızca bölümünün başarılarının devam ettiğini ifade eden Okul Müdürü Arkan, sınavda başarı gösteren öğrencileri tebrik ederek, sınav hazırlığında emeği geçen Fransızca öğretmenlerine de teşekkür etti. Işılay Arkan, “Her zaman dediğimiz gibi, başarılarımız, başaracaklarımızın teminatıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

DELF Sınavında Başarı gösteren öğrenciler:

A1 A2
Ralf Reis Lara Öztay
Fisun Hocaoğlu Bensu Sürel
Şayan Arıkan Nilsu Doğa Taşçıoğlu
Emir Sezgin Yağmur Hacıahmetoğlu
Selen Hocaoğlu Münevver Kadiroğulları
Hasan Hüdaoğlu Asra Polili
Birkan Davulcu Zehra Erdemsiz
Ayten Çamur Pembe Oduncuoğlu
Miray Tekcan
Hayal Öcal
Hayat Öcal
Kaan Sökmen
Berkem Gürcan
Onur Eren Kalabalık

 

28 Nisan akşamı gerçekleşen müsamere gecemizde Fransızca bölümü olarak bizler de müzikli bir oyun sahneledik. Çalışmalarını yıl boyunca Fransızca öğretmenleri ile sürdüren Fransızca kulübü öğrencilerinin sahnelediği ” Ironie du sort ” ( Kaderin Cilvesi ) adını taşıyan oyunda, babası Kıbrıslı Türk, annesi Fransız olan bir genç kızın öğrenci değişim programıyla Kıbrıs’a gelmesini ve burada Lüzinyanlara dayanan köklerini keşfetmesini keyifli bir anlatımla izledik. Kıbrıs’ta misafir kaldığı aile ile yaşadığı neşeli diyalog ve esprilerin yer aldığı oyun izleyicilerin büyük beğenisini kazanarak bolca alkış aldı.

Her yıl Mart ayında tüm dünyada değişik kültürel etkinliklerle Fransızca dil bayramı olarak kutlanan Frankofoni Haftası 22 ve 23 Mart tarihlerinde Kolejimizde de kutlandı.

Dünyada 56 ülkede 274 milyon kişi tarafından konuşulan Fransızca diline dikkat çekilen bu haftada uluslararası düzeyde çeşitli kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Okulumuzda ikinci yabancı dil olarak okutulan Fransızca dersinde her yıl Frankofon ülkeler ve Frankofoni Haftası ile ilgili bilgilendirme ve etkinlikler yapılmaktadır. Bu haftanın önemine atfen Fransızca Bölümümüz 22 ve 23 Mart tarihlerinde görsel bir etkinlik düzenleyerek Frankofoni Haftasını öğrencilerle birlikte kutladı.

Okulun Auditoriumunda gerçekleştirilen etkinlikte, ünlü Fransız yazar Marcel Pagnol’un 20. yüzyılın başında geçen çocukluk anılarını anlattığı “ La Gloire de Mon Père ” – Babamın Zaferi adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan film izlendi. Babasının bir ilkokul öğretmeni olmasının yazarın yaşamına nasıl olumlu bir yön verdiğini izleyici ile paylaşan film, gerek içeriğinin yalın anlatımı gerekse müziğiyle de izleyen öğrencilerin büyük beğenisini kazanmıştır. Ders kitaplarında adı geçen romanı beyaz perdede de görme fırsatını bulmaları öğrencilerimizde ayrı bir ilgi ve heyecan yaratmıştır.

Kolejimiz 2015-2016 ders yılında girilen DELF sınavlarında %100 başarı elde etmenin gururunu yaşıyor.

26 Aralık Pazartesi günü kolejimizde düzenlenen bir törenle Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilen DELF sınavlarında A1ve A2 düzeyinde başarı gösteren öğrencilerimiz Okul Müdürümüz Işılay Arkan tarafından tebrik edildi.

Başarı gösteren öğrencilerimiz:

A1 A2
Lara Öztay Ayşe Lord
Nilsu Doğa Taşçıoğlu Ece Ecesoy
Bensu Sürel Gülten Emirtaneoğlu
Yağmur Hacıahmetoğlu Özgem İpek Öge
Münevver Kadiroğulları Selin Lidya Çakmak
Pembe Oduncuoğlu Nazemin Mendeli
Zehra Erdemsiz Selin Ayfer
Marin Fadıloğluları Dila Elmas
Irmak Yamak Ramiz Oğulcan Tüfekçier
Havva Özen Hasren Faiz
Eda Köseoğlu Doğukan Baysal
Sanem Fikriye Çıldam
Hatice Aydoğan
Gülce Yetişmiş
Özten Kıvılcım
Hazal Polat
Laven N. Mutluel

2015-2016  Ders Yılı

Okulumuzun 29 Nisan Cuma akşamı gerçekleşen müsamere gecesinde Fransızca Kulübü öğrencilerinin sahnelediği “Ten Ten Mona Lisa’nın Peşinde” adlı müzikli oyun izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Müsameremizde Fransızca’ya ayrılan bölümde ayrıca son sınıf öğrencilerinden Cansu Topukçu’nun gitarıyla seslendirdiği geçmişten günümüze Fransızca şarkılar potpurisi de izleyicilerden büyük alkış aldı.

Okulumuzun 26 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilen Bilim Sergisi’ne, bizler de Fransızca Bölümü olarak Fransız Bilim Adamları ve Mucitleri’ni konu alan projelerle katıldık.

Öğrencilerimizin hazırladıkları projelerin sunumunu özel maketlerle ve videolarla destekleyerek yapmaları ziyaretçilerin ilgisini çekerek beğeni toplamıştır.

Sergimizde yer alan projeler:

Proje Adı Hazırlayan Öğrenciler Sınıf
Pierre ve Marie Curie          (Radyoaktivite ) Merve Karal, Anastasia Moscaliuc, Alexandra Chulskovskaya 7S
Clément Ader (İlk uçak) Onur Eren Kalabalık, Boran Keleş 7N
Louis Pasteur (Kuduz aşısı, pastörizasyon) Hayal Öcal, Hayat Öcal, Selen Hocaoğlu 7C
Lumière Kardeşler ( İlk film) Ayten Çamur, Füsun Hocaoğlu, Sayra Batkan 7C
Nicolas Appért     (Konserve’nin mucidi) Tuana Baysal, Selin Karasalih 7C
Louis Braille (Braille alfabesi) Pembe Oduncuoğlu, Zehra Erdemsiz 8E
René Leannec (Steteskop) Nilsu Doğa Taşçıoğlu, Bensu Sürel 8C
Nicolas Cugnot (İlk araba) Münevver Kadiroğulları, Doğa Deniz 8C
Blaise Pascal (İlk hesap makinesi) Nazemin Mendeli, Gülten Emirtaneoğlu 9T
Jacques Cousteau                        (Okyanus Bilimci) Doğukan Baysal, Oğulcan Tüfekçier 9E

Sergimize katılan tüm öğrenci ve emeği geçen tüm öğretmenlerimizi kutlarız.

Kolejimiz Mayıs 2015 döneminde girilen Fransızca DELF A1, A2, B1 ve IGCSE sınavlarında üstün başarılar elde etmiştir.

DELF sınavlarında başarı gösteren öğrencilerimiz:

A1 A2
Ayşe Lord Sanem Sertuğ
Özten Kıvılcım Yasemin Nur Eroğlu
Suzan Dayı
Dila Elmas
Selin Lidya Çakmak B1
Gülce Yetişmiş Cansu Topukçu
Doğukan Baysal Ayşen Ünsal
Hazal Polat Gülgün Bahit
Ramiz Oğulcan Tüfekçier Hazal Galip
Doğa Çavlı
Sanem Fikriye Çıldam
Ece Ecesoy
Laven Mutluel
Özgem Öge
Nazife Karadayı
Hatice Aydoğan
Selin Ayfer
Hasren Faiz
IGCSE French:
Ezgi Arifoğlu  – B
Yasemin Al-shanableh   – B
Sel Aksular  – B
Melek Bahçe  – B
Dilan Yetkiner  – B
Beril Can  – B
Kazım Olgu  – C
30 Nisan akşamı gerçekleşen Müsamere gecemizde bu yıl Fransızca Bölümü olarak ünlü Fransız çizgi roman kahramanları “Astérix ve Obélix” in maceralarını konu alan müzikli bir oyun sahneledik. Hazırlıklarını yıl boyunca Fransızca öğretmenleriyle sürdüren öğrenciler, müsamere akşamı sergiledikleri başarılı performanslarıyla izleyicilerin büyük takdir ve beğenisini kazandılar.

Müsamere gecemizde gitarıyla Fransızca bir şarkı seslendiren ve büyük bir beğeni ile izlenen Cansu Topukçu, performansını sergilerken.

Her yıl Mart ayında tüm dünyada geleneksel olarak kutlanan Frankofoni Haftası etkinlikleri çerçevesinde okulumuzun Fransızca bölümü olarak bizler de Auditorium’da bir etkinlik düzenleyerek öğrencilerimize keyifle izleyecekleri bir Fransızca filmi izleme fırsatı sunduk.

Orijinal adı “Comme un chef” olan ve Türkçe’ye “Şeflerin Savaşı” olarak çevrilen
bu komedi filmine ilgi büyüktü.Bir gastronomi macerasını konu eden film, öğrencilerin öğretmenleriyle birlikte keyifli bir zaman geçirmesine olanak sağlamış oldu.

Kolejimiz 2013-2014 Ders Yılı sonunda girilen Fransızca DELF A1, A2 ve IGCSE sınavlarında %100 oranında üstün bir başarı elde etti.

Okulumuzda 7 Kasım 2014 tarihinde yapılan törende okul müdürümüz Işılay Arkan tarafından tebrik edilen öğrenciler, gösterdikleri bu üstün ve gurur verici başarının mutluluğunu yaşadılar.

DELF Sınavlarında başarı gösteren öğrencilerimiz:

DELF A1

 • Sanem Sertuğ
 • Ceren Sertuğ
 • Merve Davulcu
 • Merve Kahya

DELF A2

 • Sel Aksular
 • Ezgi Arifoğlu
 • Dilan Yetkiner
 • Yasemin Al-Shanableh
 • Melek Bahçe
 • Beril Can
 • Yaren Tekyaprak

IGCSE Sınavında başarı gösteren öğrencilerimiz:

 • Ayşen Ünsal A*
 • Cansu Topukçu A
 • Zeka Dizdar A
 • Aliye Üçöz A
 • Gülgün Bahit A
 • Kaan Esendağ B
 • Menekşe Paşa C


Okul Müsameremizde Café Notre Dame isimli müzikli oyunu sahneledik

Yakın Doğu Koleji yabancı dil sınavlarında elde ettiği başarılara bir yenisini daha ekledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Fransızca DELF A1 ve A2 sınavlarının yanı sıra Fransızca IGCSE sınavlarında da üstün başarılar elde etmenin gururunu yaşayan Yakın Doğu Koleji, yabancı dil eğitimine verdiği önemi bir kez daha vurgulamış oldu.

Geçtiğimiz mayıs ayında yapılan DELF sınavlarında elde edilen başarılarla ilgili olarak 2 Aralık Pazartesi günü Yakın Doğu Koleji’nde düzenlenen törende öğrenciler,okul müdürü Işılay Arkan tarafından tebrik edilerek yeni başarılara teşvik edildiler.

DELF Sınavlarında Başarı Gösteren Öğrenciler
DELF A1 DELF A2
Dilan Yetkiner Gülgün Bahit
Yaren Tekyaprak Cansu Topukçu
Selçuk Saltuk Zeka Dizdar
Şanel Özkan Kaan Esendağ
Beril Can Eylül Demircan
Ezgi Arifoğlu Ayşen Ünsal
Sude Erten Ongun Durhan
Yasemin Alshanableh Aliye Üçöz
Bengisu Arar
Kazım Olgu
Sel Aksular
Nazemin Şahali
Melek Bahçe
Beray Aybar
IGCSE French
Sanem Çağa A* Ali Edip C
Yaren Fadıloğulları A* Cevat Günay C
Kemal Atalar A Corina Vilena Iordachescu C
Efsane Üretici A Emel Ramiz C
Can Batın Avdan B Pembe Şahlı D
Özkan Günay B Sadun Soykır D
Meryem Özkan B
20.Yıl Şarkı Yarışmasında 1. ve 2. gelen arkadaşlarımız bizlere mini bir konser verdiler.

Okul Müsameremiz

20. Yıl Fransızca Şarkı Yarışması Birincimiz Cansu Topukçu şarkısını seslendirirken.

“Le Secret de la Panthère Rose” adlı oyundan bir sahne.

5 Nisan Cuma akşamı Kıbrıs Türk Fransız Kültür Derneği’nin düzenlemiş olduğu Frankofoni gecesine okulumuzu temsilen bizler de katıldık.

Program, 7. Sınıf öğrencilerimizden Burcu Topukçu’nun Fransızca öğretmenlerimizden Hayrettin Bediz Saraçoğlu’nun çaldığı ney’e , Hz. Mevlana’nın bir dörtlüğünü Fransızca okuyarak eşlik etmesiyle başladı. Ardından, 9. Sınıf öğrencilerimizden Cansu Topukçu, seslendirdiği Fransızca şarkılarla dinleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

Tüm dünyada Mart ayının son haftası değişik etkinliklerle Fransızca Dil Bayramı olarak kutlanan Frankofoni Haftası, bu yıl da Kıbrıs Türk Fransız Kültür Derneği’nin düzenlediği sosyal amaçlı bir etkinlikle kutlandı.

Okulumuzu temsilen bu etkinliğe katılan öğrencimiz Cansu Topukçu hatırlanacağı üzere geçen yıl Fransız Enstitüsü’nün düzenlemiş olduğu Frankofoni Yarışması’nın da birincilerindendir.


Kolejimizin 20. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri büyük bir coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Bu kapsamda bizler de Fransızca Bölümü olarak öğrenciler arasında bir beste ve güfte yarışması düzenleyerek okulumuza armağan ettik.

Okullarına olan bağlılıklarını sözlere dökerek beste yapan ve ayrıca icra eden öğrenciler, gerek müzik, gerekse Fransızca dilinde gösterdikleri bu başarıdan ötürü ödüllendirilerek yaşamları boyunca unutamayacakları güzel bir hatıraya da imza atmış oldular. Okulda düzenlenen ödül töreninde bir konuşma yapan Okul Müdürümüz Işılay Arkan, öğrencileri göstermiş oldukları bu başarıdan dolayı tebrik ederek okullarına sevgi ve bağlılıkla sahip çıkmalarının kendilerini gururlandırdığına işaret etti ve bu gibi etkinliklerin devamı temennisinde bulundu.

Yarışmanın birincisi 9. sınıf öğrencilerinden Cansu Topukçu olurken, ikincilik 10. sınıf öğrencilerinden Kemal Atalar ve Reşat Serpek’ten oluşan grubun oldu.

21 Aralık Şehitlerini Anma Etkinlikleri kapsamında Fransızca Anı-Kompozisyon yarışması düzenlendi.

1963-74 olaylarına ışık tutan anı ve olayları ikinci yabancı dil olarak öğrendikleri Fransızca dilinde kaleme alan öğrenciler, sergiledikleri bu beceri karşısında dereceye girerek ayrı bir heyecan ve mutluluk yaşadılar.

Yakın tarihimizde yer alan acı olayları gelecek nesillere yabancı dilde de aktarmak amacıyla düzenlenen bu etkinlik, ülkemizin ilk özel koleji olan ve bu yıl 20. kuruluş yıl dönümünü kutlayan kolejimizin İngilizce’nin yanı sıra ikinci yabancı dile verdiği önemi de ortaya koymaktadır.

Gerçekleştirdiği atılımlarla hep daha ileriyi hedefleyen ve farklı alanlarda birçok başarıya imza atan kolejimiz, eğitimde ülkemizin gururu olmaya devam edecektir.

5 Ekim 2012 Cuma günü kolejimizde düzenlenen bir törenle, Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirilen Fransızca DELF sınavlarında A1, A2 ve B1 düzeyinde başarı gösteren öğrencilere başarı belgeleri verildi.

Törende, yıl boyu disiplinli bir çalışma sürecinin ardından elde edilen bu başarılardan ötürü duyulan haklı gururu ifade eden Okul Müdürümüz Işılay Arkan, öğrencileri tebrik ederek sınav hazırlığında emeği geçen Fransızca öğretmenlerine de teşekkür etti.

Fransız Eğitim Bakanlığı onaylı DELF- Fransızca Dil Eğitimi Diploması’na yönelik sınavlar, Avrupa Birliği Ortak Dil Kriterleri’ne uygun olarak yapılmakta olup, diplomalar uluslararası düzeyde geçerliliğe sahiptir.

Mayıs 2011 tarihinde gerçekleştirilen Fransızca DELF sınavlarında Yakın Doğu Koleji %100 başarı elde etti. Kolejde düzenlenen bir törenle A1 ve A2 seviyelerinde başarı gösterip diplomalarını alan öğrenciler Okul Müdürü Işılay Arkan tarafından tebrik edildi. Yakın Doğu Koleji’nin İngilizce’nin yanısıra ikinci yabancı dil olarak Fransızca’ya da önem verdiğini ve her yıl bu dilde gösterilen başarıların okulun gurur kaynağı olduğunu belirten Arkan, öğrencileri bu sınavlara hazırlayan öğretmenlere de teşekkür etti.

Fransız Eğitim Bakanlığı onaylı DELF -Fransızca Dil Eğitimi Diploması’na yönelik sınavlar, Avrupa Birliği Ortak Dil Kriterleri’ne uygun olarak yapılmakta olup diplomalar uluslararası düzeyde geçerliliğe sahiptir.

Yakın Doğu Koleji akademik çalışmaların yanı sıra kültürel gezi gözlem etkinliklerine de çok önem vermekte, bu tür etkinliklerin teorik bilgiyi pekiştirdiğini bilerek uygulamalarını bu yönde sürdürmektedir.

Bu bağlamda Yakın Doğu Koleji “Fransızca Kulübü” öğrencilerine 6 Aralık 2011 Salı günü Lefkoşa’daki Lüzinyanlar döneminden kalma eserlerin tanıtıldığı bir gezi düzenlendi.Gezide öğrenciler, “Selimiye Camii” ve “Saçaklı Ev” hakkında öğretmenlerinden bilgiler edindiler. Ayrıca öğrenciler sene sonu sergileyecekleri müzikli Fransızca tiyatro oyunu hakkında bir de toplantı yaptılar.

Bu yıl 10. kez gerçekleştirilen Frankofoni Yarışması’nda birincilik kolejimizin oldu.

Yarışmaya 8. sınıf öğrencilerimizden Cansu Topukçu ve Zeka Dizdar’la katılan Ortaokul grubu, sergiledikleri başarılı performansın ardından birinciliğe layık görüldü. Öğretmenleri Hayrettin Bediz Saraçoğlu gözetiminde yarışmaya hazırlanan öğrenciler, seçtikleri Fransızca bir şarkıya yeniden söz yazıp sahnede icra ederek birinci olmaya hak kazandı.

Kuruluşundan bu yana Frankofoni yarışmalarına katılan kolejimizin bugüne kadar elde ettiği pek çok birincilik ödülü bulunmakta olup geçen yıl katıldığı yarışmada yine birinci seçilmişti.

Cansu Topukçu ve Zeka Dizdar yarışma günü performanslarını sergilerken.

Öğrencilerimiz ödül töreni sonrası Okul Müdürümüz ve Fransızca öğretmenleriyle

Yılsonu müsameresinde sahnelediğimiz “Qu’en penses_tu mon ami?” adlı oyundan bir sahne.


Kolejimiz, her yıl Fransızca Delf Sınavlarında elde ettiği üstün başarı geleneğini bu yıl da sürdürdü.

1 Aralık 2010 tarihinde Kıbrıs Türk Fransız Kültür Derneği’nde , Fransa’nın Kıbrıs Büyükelçisi, Eğitim Bakanlığı ve Dernek yetkilileri ile öğretmen, veli ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen bir törenle Delf sınavlarında başarı gösteren öğrencilere diplomaları verildi. Kolejimizde de düzenlenen ayrı bir törende A1, A2 ve B1 düzeylerinde başarılı olan öğrenciler Okul Müdürümüz Işılay Arkan tarafından tebrik edildi. İkinci yabancı dilde gösterilen bu başarının kolejin bu konuya verdiği önemi de ortaya koyduğunu ve bu konuda haklı olarak duyulan gurura değinen Arkan, öğrencileri bu sınavlara hazırlayan öğretmenlere de teşekkür ederek öğrencilere başarılarının devamı temennisinde bulundu.

Frankofoni Yarışması’nda okulumuz Ortaokullarda birinci, Liseler’de ise ikincilik ödülünü almaya hak kazanmıştır. Lise’de Ceren Fencimen, Örgenur Atalay ve Alara Çuvalcıoğlu ‘ndan oluşan grup okulumuza ikincilik ödülünü kazandırırken, Ortaokul öğrencilerimiz Tülay Kaşot, Yaren Fadıloğluları ve Vedat Direk’ten oluşan grup okulumuza birincilik ödülünü getirerek bir haftalık Paris tatiliyle ödüllendirilmiş bulunmaktadır.

Yılsonu müsameremizde “Il était une fois” adlı müzikli oyunu sahneledik.

Şölen etkinlikleri çerçevesinde yer alan “Voyage à Paris” adlı tiyatro oyunundan bir sahne

Frankofoni yarışmasında, 2.’lik ödülü kazanan lise grubunun tiyatro oyunundan bir sahne

Frankofoni yarışmasında, 1.’lik ödülü kazanan ve okulumuzu Paris’te temsil edecek olan ortaokul grubunun tiyatro oyunundan bir sahne.

© Copyright 2020 | Near East Technology