Fırat Deniz

20 Mayıs 1974’te Lefkoşa’da doğdum. Babam eski Beden Eğitimi öğretmenlerinden Gülay Deniz, annem Leyla Deniz’dir. İlkokulu Şht. Ertuğrul İlkokulunda, ortaokulu Şht. Ruso Ortaokulunda okudum. 1992 yılında Haydarpaşa Ticaret Lisesi Muhasebe Bölümünden mezun oldum. 1994 yılında kazandığım Ankara Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Yüksek Okulunu 1998 yılında uzmanlık dalı futbol olarak iyi bir dereceyle bitirdim. Liseyi bitirdiğimde Açık Öğretimi ve Bolu Muhasebe Bölümünü kazanma başarısı göstermeme rağmen babamın mesleği olan Beden Eğitimi öğretmenliği ağır bastı ve Açık Öğretimde sadece 2 yıl okuduktan sonra Gazi Üniversitesinde Beden Eğitimi bölümünü okumak için 1994 yılında Ankara’nın yolunu tuttum.
Üniversiteyi bitirdikten sonra askerlik görevimi çavuş olarak tamamladım. Askerliği bitirdikten sonra 2000 yılında Kale Boya’da üç yıl muhasebe ve satış müdürlüğü yaptım. 2003 yılında bir yıl Geçici olarak Çanakkale Ortaokulunda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yaptım. 2004 yılından beridir Yakın Doğu Kolejinde öğretmenlik yapmaktayım. Evli ve iki çocuk babasıyım.

SPORCULUK HAYATIM:
Spora ilk olarak ilkokulda basketbolla başladım. Şehit Ertuğrul İlkokulunda basketbol takımı kaptanlığını yaptım. Ortaokulda futbolun ağır basması ile basketbolculuk serüvenim kısa sürdü. Futbola Kültür Derneğinde başladım ve o yıl şampiyon olarak ilk şampiyonluğumu yaşamış oldum. Liseyi Haydarpaşa Ticaret Lisesinde okudum ve 2 yıl finalde kaybettiğimiz liseler arası futbol şampiyonluğunu takım kaptanlığı yaptığım son sınıfta kazandık. Kulüp kategorisinde 2006 yılına kadar ülkemizde 17 yıl süreyle sırasıyla Kültür Derneği, Yenicami, Gençlik Gücü, Serdarlı, Doğan Türk Birliği, Görneç, Aslanköy, Paşaköy ve Haspolat Spor Kulübü gibi ülkemizin çeşitli takımlarında futbol oynadım. Bu dönemde KKTC Genç Milli Futbol Takımı’nda iki kez forma giydim. Kulüp kategorisinde futbol oynadığım sürede 7 kez şampiyonluk sevinci yaşadım.
ANTRENÖRLÜK HAYATIM:
İlk antrenörlük hayatıma ülkemizde babamın katkılarıyla ve özverisiyle ilk kez kurulan bayan futbol takımında (Mutluluk Spor) başladım.
2000 yılında ülkemizde ilk kez mesarya bölgesindeki çocuklara futbolu sevdirip öğretmek amacıyla kendi futbol okulumu (Deniz Futbol Okulu) kurdum ve beş yıl bölgedeki çocuklara eğitim verdim. Futbolu bıraktıktan sonra sırasıyla Aslanköy A Takımı, Paşaköy A Takımı, Pergama Genç Takımı, Serdarlı Genç Takımı, Dumlupınar A Takımı, Yeniceköy A Takımı ve Görneç Genç Takımı’nda antrenörlük yaptım. Şu anda Görneç Spor Kulübü’nün Minik, Yıldız ve Genç Takım antrenörlüğünü yapmaktayım. Antrenörlük yaptığım takımlarda özellikle yetiştirdiğim genç futbolcuların büyük takımlarda başarılı olmaları beni gururlandırıyor.
İLK ÖĞRETMENLİĞİMDE İLK BAŞARIM :
2003 yılında Çanakkale Ortaokulunda bir yıllık geçici Beden Eğitimi öğretmenliğine başladım. Bu süre içerisinde antrenörlüğünü yaptığım Çanakkale Atletizm Ortaokul Takımı KKTC Şampiyonu ve Türkiye ikincisi olma başarısı göstermiştir. Çanakkale Ortaokulunda o dönemde Müdür Muavini Redif Hoca’mı, Arseven Hoca’mı ve İlhan Hoca’mı ve tabi ki ilk öğrencilerimi de unutmak mümkün değildir.

ALDIĞIM BELGELER:
2003 yılında Badminton Antrenörlüğü, 2008 yılında Atletizm Milli Takım Antrenörlüğü, 2009 yılında Bayan Futbol Antrenörlüğü, 2010 yılının Ağustos ayında Futbol ‘’A’’ Lisans Antrenörlüğünü aldım. Ayrıca 2010 yılının kasım ayında Futbol Federasyonu’nun (TUDOR) eğitimcisi oldum. 2014 yılında sevgili ve değerli hocam Atilla Yüce’nin yönettiği Teknik Direktörlük Kursu’nda başarılı olup Teknik Direktör olarak ülke futboluna hizmet vermeye başladım.

YAKIN DOĞU AİLESİ’NDE:

2004 yılında Yakın Doğu Ailesi’nin Kolejinde Beden Eğitimi öğretmeni olarak göreve başladım. Yakın Doğu ile beni bütünleştiren özellik ilkleri başarma arzusudur. Bu istekle başladığım Yakın Doğu Kolejine atletizmde ilk şampiyonlukları yaşattım. Yakın Doğu Kolejinde yine bir ilk olan yaz okulunu düzenleyerek öğrencilerin yazın keyifli zamanlar geçirmesini sağladım. Antrenörlüğünü yaptığım badminton takımıyla kısa bir zamanda tüm kategorilerde şampiyonluklar yaşadım. Öğrencilerimizin her yıl eğlenerek,  tam gün spor yaparak vakit geçirdikleri SPORTS DAY etkinliğini her yıl düzenlemekte ve ortaokul aktivite sorumluluğu ve GCE-ÖSS-Ortaokul banka sorumluluğunu  yapmaktayım. Ayrıca 2010 yılından beri de Yakın Doğu Koleji Ortaokul Beden Eğitimi Bölüm Sorumluluğu’nu ve Ortaokul Koordinatörlüğü’nü yürütmekteyim.

Yakın Doğu Kolejinde antrenörlüğünü yaptığım Ortaokul Badminton Kız Takımı 8 kez, Ortaokul Badminton Erkek Takımı 6 kez, Lise Erkek Badminton Takımı 5 kez, Lise Kız Badminton Takımı 6 kez ve Lise Erkek Atletizm Takımı da 1 kez KKTC şampiyonu olmuştur. Atletizm takımını çalıştırdığım sırada KKTC Milli Takım Antrenörü olarak Finlandiya’da düzenlenen (Junior Games) yarışlarında ve Adana’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda görev aldım. Badmintonda ise Ankara’da düzenlenen Türkiye Şampiyonalarında Milli Takım sorumlusu olarak görevler aldım.

FEDERASYON BAŞKANLIĞIM:

Üniversite yıllarımda ilk kez seçmeli ders alırken tanıştığım Badminton sporuna 2014 yılında Asbaşkan olarak hizmet vermeye başladım. 2015 yılının Mayıs ayında ise Asbaşkanlık görevinden Badminton Federasyonuna Başkan olarak atandım. Şu anda Federasyon Başkanlığı görevini yürüterek ülkemizde Badminton sporunu laik olduğu yere taşımaya çalışıyorum

AİLEM:

Kim bilebilir ki bir buzlaşın insanın hayatına etki edeceğini. Buzlaş sayesinde tanıştığım Ayşe Dereseven ile 2001 yılında evlendim. 2003 yılının Ağustos ayında ilk babalık duygusunu oğlum  Seymen’in dünyaya gelmesiyle yaşadım, şu anda oğlum 12 yaşındadır. 2008 yılının Mayıs ayında ise kız babası olma duygusunu kızım Nehir’in dünyaya gelmesiyle yaşadım, kızım şu anda 7 yaşındadır. Kızım Nehir, Yakın Doğu İlkokulunda ikinci sınıfta okumaktadır. Nehir, annesini örnek alarak piyano çalmakta ve abisinden ve benden etkilenerek badminton sporunu yapmaktadır. Oğlum Seymen ise ailemizin tam bir sporcu ailesi olduğunu kanıtlarcasına 9 yaşında düzenlenen Minikler Futbol turnuvasında gol kıralı olarak sporda ilk başarısını gösterdi. İlkokul 4. ve 5. sınıfta İlkokullar arası badminton şampiyonu olan Yakın Doğu İlkokulu takımında yer alan oğlum, yine Yakın Doğu

İlkokulunda 5. sınıfta basketbol takımında şampiyonluk yaşadı. 2015 yılında Badminton Federasyonunun düzenlediği 13 yaş altı KKTC Şampiyonası’nda da birinci olan Seymen, Yakın Doğu Koleji Ortaokul takımının da şampiyon olmasında etkin rol oynamıştır.

HAYATIMA YÖN VERENLER:

Hayatıma yön veren, benim için çok önemli iki kişiden söz etmeden geçemeyeceğim. Askerliği bitirdikten sonra bana hayatımı kurmamda yardımcı olan Kale Boya’nın sahibi Sayın Hasan Onalt’a ve daha sonra mesleğimi yapma imkanını bana veren Yakın Doğu Kurucu Rektörü Sayın Suat Günsel Hoca’ma sonsuz teşekkürlerimi sunarım.  Ayrıca tüm hayatım boyunca her zaman yanımda olan beni yetiştiren, zor zamanlarda bana destek olan anneme ve babama, evlendikten sonra da bana gösterdikleri sevgiden ve ilgiden dolayı  kayınvalideme ve kayınpederime de teşekkürlerimi sunarım.

© Copyright 2019 | Near East Technology