Mustafa Özpolili

8 Şubat 1975’te, Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’da doğdum.

Annem Baf’ın tera köyünde Şerife Özpolili…

Babam ise yine Baf’ın önemli yerleşim yerlerinden biri olan Poli’de dünyaya gelen Oral Özpolili’dir.

Toplam dört kardeşiz.

Büyükten küçüğe sıraladığımız Remziye Özpolili, Nafi Özpolili ve Adile Özsoy ilk üç sırayı alırlarken ben ailenin en küçüğüyüm.

Evlenip kendi yuvama taşınana kadar Lefkoşa’nın Kızılbaş bölgesindeki aile evimizde hayatımı geçirdim.

2006 yılında eşim Seran Hastürer’le evlendim. Kendi evimizin olan Hamitköy’deki şimdiki evimize o tarihte sahip olduk. O günden bugüne Anıttepe’deki evimizde yaşıyoruz.

Her aile oluşumundan sonra en büyük mutluluğu çocuk sahibi olarak yaşar. Ben ve eşim o tanımlanması zor mutluluğu 15 Eylül 2010’da Karla ismini verdiğimiz kızımızın doğumuyla yaşadık.

Öğrenim hayatıma gelince…

Okul sırasıyla ilk buluşmam Lefkoşa’nın en köklü ilkokullarından biri olan Şehit Ertuğrul İlkokulunda oldu.

O zaman altı yıl olan ilk öğretim dönemim sporla ilk buluşmamdı. Okul takımında basketbol oynuyordum. Takım ruhunu da  Şehit Ertuğrul İlkokulu Basketbol takımında geliştirdim.

İlkokulun ardından orta okul için Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’na gittim. İlginç bir ayrıntıyla ilkokuluma ismini veren Şehit Ertuğrul ve sonrasında gittiğim ortaokula ismini veren Şehit Hüseyin Ruso, 1963 Aralık ayında Rumların saldırdığı K. Kaymaklı’da şehit olmuştu.

Ortaokul iki ve üçüncü sınıf bu kez okulun futbol takımında yer aldım. Futbolda yenilgisiz şampiyonluk duygusunu o yıllarda tattım.

Lise öğrenimimi ise Haydarpaşa Ticaret Lisesi’nde tamamladım. Lise yıllarım hayatımda sosyal ve sportif yönelişlerimin yoğun olduğu yıllardı. Spor o yıllarda okul sınırlarının dışına çıkmış ve Kıbrıs Türk Futbolunun köklü kulüplerinden Gençlik Gücü’nde futbol oynamaya başladım. Gençlik Gücü’ndeki son sekiz yılımı takım kaptanı olarak yaşadım.

Aktif futbol hayatım 2010 yılına kadar devam etti. Bu süre içerisinde G. Gücü dışında Ozanköy ve Yalova’da futbol oynadım.

 

Aktif futboldan koparken, aslında futboldan kopamayacağımı anlayıp Lefkoşa Masterler Kulübünden gelen davetle futbola bir başka duyguyla devam ediyorum.

Kuzey Kıbrıs’ta her Kıbrıslı Türk erkek gencin zorunlu vatani görevi benim için de doğal olarak var oldu.

Vatani görevimi Güvenlik Kuvvetleri’ne bağlı Boğaz’daki Muhabere Bölüğü’nde yaptım. Askerlik zor gibi görünse hayatımızı olumlu disiplin alışkanlıkları da kazandırıyor.

Önce vatani görev ve sonrasında yüksek öğrenimim.

Spora olan tutkum, akademik sürecinde sonrasında da mesleğim sporla alakalı olmasına neden oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi, Beden Eğitimi Öğretmenlik bölümüne girdiğim gün ne kadar mutlu olduğumu hala dün gibi anımsarım.

2002 yılında başarıyla yüksek öğrenim hayatımı tamamlayıp, aktif meslek yaşamının eşiğine geldim.

Mezuniyetimin hemen sonrasında Yakın Doğu Koleji’nde BE Öğretmeni olarak çalışmaya başladım.

O günden bugüne kesintisiz olarak Yakın Doğu Kolejinde görev yapıyorum.

Yakın Doğu Kolejinin öne atletizm ve futbol takımını çalıştırdım.

Ardından güreş takımın teknik sorumluluğunu yürüttüm.

Son altı yıldır da okulun hentbol takımının başarılı olması için sorumlu olarak katkım devam ediyor. Bu dalda hem ortaokul ve lise kız – erken takımlarında şampiyonluklarımız mevcuttur…

Meslek hayatım boyunca başarıyı hedefleyip kovaladım.

Öğretmenlik bir sevgi mesleğidir. Sevgi mesleği olan öğretmenliği büyük bir huzur ve mutlulukla sürdürüyorum.

© Copyright 2019 | Near East Technology