Özgür Kıralp

03 Şubat 1976 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’nin Gazi Mağusa ilçesinde doğdum. İlk öğrenimimi Şht.Zeki Salih ilkokulunda, ortaokul öğreninimi Canbulat Ortaokulunda, Lise öğrenimimi Dr.Fazıl Küçük Endüstri Meslek  Lisesinde tamamladıktan sonra  Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu  bölümünden mezun oldum.

2003-2004 yılları arasında Özel Görev Kuvveti Komutanlığı Komando Bölüğünde askerliğimi tamamladım.

2005 Ocak Ayında Eylül Ayına kadar Yakın Doğu Üni.Fitness Salonunda eğitmen olarak görev yaptım.

2005 Eylül ayından  itibaren Yakın Doğu Kolejinde Beden Eğitimi öğretmenliği görevime başladım. 2005 yılından itibaren Yakın Doğu Kolejinde Beden Eğitimi öğretmenliği görevime başladığımdan itibaren okulumuzda Voleybol ve Atletizm Erkek takım Antrenörlüğü görevini üslendim. 2009 yılından itibaren de Beden Eğitimi öğretmenliği yanında  sadece Atletizm Erkek takımlarını çalıştırmaya başladım.

2009 yılından itibaren KKTC de katılmış olduğumuz 15Kasım Cumhuriyet Yol Yarışları,27Aralık Yol yarışları,Kros yarışları ve Milli Eğitim Bakanlığını düzenlemiş olduğu Atletizm yarışlarında birçok KKTC Şampiyonlukların yanı sıra KKTC ikinciliği ve KKTC üçüncülüğü kupasını öğrencilerim ile okulumuza kazandırma onurunu ve gururunu yaşadım.Şampiyonlukların yanında ayrıca bu yıllarda birçok branşta öğrencilerimin uzun yıllar kırılmayan okul rekorlarını kırmaları en büyük mutluluğum ve gururum olmuştur.

2009-2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu Atletizm yıldız erkek yarışında elde ettiğimiz KKTC Şampiyonluğu sonucunda ülkemizi ve okulumuzu Türkiye’de temsil etme hakkını kazandık.İzmir’de yapılan Atletizm Yıldızlar Şampiyonasında büyük bir başarı göstererek Türkiye İkincisi olarak ülkeme ve okuluma büyük bir onur ve gurur yaşadım ve yaşattım.

2011-2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu Atletizm yıldız erkek yarışında yine elde ettiğimiz KKTC Şampiyonluğu sonucunda ülkemizi ve okulumuzu Türkiye’de temsil etme hakkını kazandık.Eskişehir’de yapılan Atletizm Yıldızlar Şampiyonasında büyük bir başarı göstererek  2yıl üst üste Türkiye İkincisi olarak ülkeme ve okuluma büyük bir onur ve gurur yaşadım ve yaşattım.Bu şampiyonada hayatım boyunca unutamayacağım anılarım olmuştur.Türkiye ikinciliğimiz açıklandığı an sevinci ve üzüntüyü bir arada yaşamıştım.Şampiyonluğu bir puanla kaçırmıştık ve o an öğretmen arkadaşım Niyazi Serhaner  ve öğrencilerim ile birlikte ileriki yıllarda Türkiye Şampiyonu olacağımızın yeminini etmiştik.

2012-2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu Atletizm yıldız erkek yarışında yine elde ettiğimiz KKTC Şampiyonluğu sonucunda ülkemizi ve okulumuzu yine Türkiye’de temsil etme hakkını kazandık.Kayseri’de yapılan Atletizm Yıldızlar Şampiyonasında büyük bir başarı göstererek  2yıl üst üste Türkiye İkincisi olduktan sonra Türkiye Şampiyonluğu Kupasını kaldırarak ülkeme ve okuluma büyük bir onur ve gurur yaşadım ve yaşattım. Bu şampiyonada da hayatım boyunca unutamayacağım anılarım olmuştur. Bir yıl önce Eskişehir’de Şampiyonluğu bir puanla kaçırmıştık ve o an öğretmen arkadaşım Niyazi Serhaner  ve öğrencilerim ile birlikte ileriki yıllarda Türkiye Şampiyonu olacağımızın yeminini etmiştik.Bu yeminimizi bir yıl sonra gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorduk.Türkiye Şampiyonu olduğumuz açıklandığı an Bölüm Başkanımız Hüseyin Reis  öğretmen arkadaşım Niyazi  Serhaner ve öğrencilerimle biribirimize sarılıp ağlamamızı ve yaşadığımız bu gururu bize her zaman destek olan şampiyonlukta büyük emeği ve desteği olan Doç.Dr.İrfan Suat Günsel ve Eşim Fatoş Kıralp, oğlum Kaya Kıralp ve kızım Ayşem Kıralp ve Ailem ile birlikte yaşamamı hayatım boyunca unutamayacağım.Şampiyonluk sonucunda ülkemize dönüşte ülkemin ve okulum Yakın Doğu Ailesinin bizlere havaalanında yapmış olduğu karşılama töreni ve  sahip çıkmaları çok büyük bir gurur ve mutluluktu.Gerçekten  anlatılmaz yalnızca yaşanırdı.

2013yılında  Yakın Doğu Ailesini ilk kez yapmış olduğu Yılın Oskarları ödülüne layık görülmem hayatım boyunca unutamayacağım anılarımdandır.

2013-2014 yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu Atletizm yıldız erkek yarışında yine elde ettiğimiz KKTC Şampiyonluğu sonucunda ülkemizi ve okulumuzu yine Türkiye’de temsil etme hakkını kazandık.İzmir’de yapılan Atletizm Yıldızlar Şampiyonasında büyük bir başarı göstererek  2.yıl üst üste  yıldız erkekler katagorisinde Türkiye Şampiyonluğu Kupasını kaldırarak ülkeme ve okuluma büyük bir onur ve gurur yaşadım ve yaşattım. Ayrıca bu şampiyonada ,öğretmen arkadaşımız Fatoş Göymen Serhaner ve Erge Körükçü’nün çalıştırdığı  kız takımımızında şampiyon olması ile sevincimizi iki katına çıkmıştı.Bu şampiyonada antrenör arkadaşlarım ile ülkem ve okulum adına Türkiye Okul Sporları Yıldız Atletizmde yine ilkleri başarmak büyük onur ve gururdu.Bunlar Yıldız Erkekler katagorisinde üst üste 4yıl dereceye giren okul olmak,ayni yıl hem erkek hem kız takımı şampiyon olan okul olmak,üst üste 2yıl yıldız erkeklerde şampiyon olan okul olmak ve en yüksek puanla şampiyon olan yıldız erkek takımı olmak ve bu takımın parçası olmak muhteşemdi.

2014 Yılında çalıştırdığımız öğrencilerimizden Mustafa Yorulmazın Türkiye Salon Şampiyonasında Üçadım atlama bıranşında şampiyon olması benim için ayrı bir onur ve gururdu.

2014 Yılında KTSYD vermiş olduğu Zeka Öztürk özel ödülüne ve ayni yıl Yakın Doğu Ailesini yapmış olduğu Yılın Oskarları ödülüne üst üste 2.yıl layık görülmem hayatım boyunca unutamayacağım anılarımdandır.

2014-2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu Atletizm yıldız erkek yarışında elde ettiğimiz KKTC Şampiyonluğu sonucunda ülkemizi ve okulumuzu yine Türkiye’de temsil etme hakkını kazandık.Adana’da yapılan Atletizm Yıldızlar Şampiyonasında büyük bir başarı göstererek Türkiye Üçüncüsü olarak ülkeme ve okuluma büyük bir onur ve gurur yaşadım ve yaşattım.

2009 yılında başlamış olduğum Atletizim Antrenörlüğüm süresince bugüne kadar birçok kez  KKTC Atletizm Milli takımında Yıldız,U16,Gençler katagorilerinde Antrenörlük görev icra ettim.

2005 yılında Yakın Doğu Kolejinde başlamış olduğum Beden Eğitimi Öğretmenliği görevime halen devam etmekteyim. Spor yapmayı,doğa yürüşleri yapmayı ,tarihi ve kültürel yerleri gezmeyi ve müzik dinlemeyi severim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

2010 İZMİR YILDIZLAR ATLETİZM TÜRKİYE İKİNCİSİ2012 ESKİŞEHİR YILDIZLAR ATLETİZM TÜRKİYE İKİNCİSİ2012 YILDIZLAR TÜRKİYE İKİNCİSİ ERCAN HAVAALANI KARŞILAMA (2)2012 YILDIZLAR TÜRKİYE İKİNCİSİ ERCAN HAVAALANI KARŞILAMA

2012 YILDIZLAR TÜRKİYE İKİNCİSİ ERCAN HAVAALANI KARŞILAMA

2013 KAYSERİ ATLETİZM TÜRKİYE ŞAMPİYONU2013 KAYSERİ ATLETİZM YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONU2014 İSTANBUL SALON ATLETİZM ŞAMPİYONASI

2014 İSTANBUL SALON ATLETİZM ŞAMPİYONASI. MUSTAFA YORULMAZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU

2014 İZMİR ATLETİZM YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONU

2014 İZMİR ATLETİZM YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONU

2014 KTSYD ZEKA ÖZTEKNİK ÖZEL ÖDÜLÜ

2014 KTSYD ZEKA ÖZTEKNİK ÖZEL ÖDÜLÜ

2014 MİLLİ TAKIM ANTRENÖRLÜĞÜ

2014 MİLLİ TAKIM ANTRENÖRLÜĞÜ

2014 TÜRKİYE ŞAMPİYONU KIZ VE ERKEK TAKIMI CUMHURBAŞKANIMIZ İLE (2)

2014 TÜRKİYE ŞAMPİYONU KIZ VE ERKEK TAKIMI CUMHURBAŞKANIMIZ İLE

2015 ADANA YILDIZLAR ATLETİZM TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

2015 ADANA YILDIZLAR ATLETİZM TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

ŞAMPİYONLUK VE REKORLAR (2)

ŞAMPİYONLUK VE REKORLAR

ŞAMPİYONLUKLAR (2)

ŞAMPİYONLUKLAR

Türkiye Şampiyonluğu Havaalanında Karşılama

Türkiye Şampiyonluğu Havaalanında Karşılama

YDÜ YILIN OSCARLARI ÖDÜL TÖRENİ SN

YDÜ YILIN OSCARLARI ÖDÜL TÖRENİ SN. İRFAN GÜNSEL İLE

 

© Copyright 2019 | Near East Technology