Tuğçe Oyal

16 Şubat 1983’te İstanbul’da doğdum. Beşiktaş İlkokulunda ilk ve orta öğrenimimi tamamladım. Lise öğrenimimi ise yine İstanbul’da Maçka Anadolu Meslek Lisesinin Plastik Sanatlar bölümünde tamamladım. Buradan mezun olduktan sonra üniversite eğitimim için KKTC’ye geldim. Küçük yaşlarımdan beri hayalim öğretmen olmaktı. Bunun için Yakın Doğu Üniversitesinin Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü tercih etiim. Alan Öğretmenliğimi ise Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamladım. Mezun olduktan sonra Yakın Doğu Koleji ailesinin bir ferdi olma şansını yakaladım. 2008 yılından beri Yakın Doğu Kolejinde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görevimi sürdürmekteyim.

to1

Kendimi akademik olarak geliştirebilmek ve öğretmenliğimi daha verimli bir hale getirmek için yüksek lisans eğitimime devam ettim. Bu amaçla Yakın Doğu Üniversitesinin Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalına başvurdum. Burada başvurumun kabul edilmesi üzerine bu alanda derslerimi tamamlayıp, “Ortaöğretim Öğretmenlerinin Duygusal Zeka Düzeyleri” ile ilgili tez çalışmamı hazırlayıp yüksek lisansımı tamamlayarak Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalından mezun oldum.

to2

Spor yapmayı seven biriyim. Her yaşta spor yapmanın insanın fiziksel ve ruhsal gelişimine katkı sağladığına inanan biri olarak kendim de orta, lise ve üniversite hayatım boyunca yüzme sporu ile ilgilendim. Üniversite hayatım boyunca Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Takımında görev aldım.

to3

2003 yılında ise bu alanda kendimi daha da geliştirmek istemem nedeniyle Yüzme antrenörlüğü kurslarına katılarak Yüzme Antrenörlüğü Belgesi almaya hak kazandım ve 2003 yılında itibaren Yakın Doğu Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzunda çalışmaya başlamam ile birlikte havuz benim evim, içinde beraber çalıştığım arkadaşlarım ve sorumlularım adeta ailem oldu.
Evli ve bir çocuk annesiyim.

to4

Hobilerim ise: Yüzme, kitap okumak, yürüyüş yapmak, tiyatro ve sinema.

© Copyright 2019 | Near East Technology