Hakkımızda

Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde kurulan Yakın Doğu Koleji, içinde Yakın Doğu Hastahanesi ve daha birçok sosyal birimi barındıran bir kampüs içinde yer alan eğitim kuruluşudur. İşinin uzmanı eğitim komitesi üyelerinin çalışmalarıyla kendi eğitim modellerini oluşturan Yakın Doğu Koleji, öğrenci ve çalışanlarına içinde bulunduğumuz yüzyılın standartlarında bir öğrenme ortamı sunarak, Kıbrıs’ta ve dünyada ilham veren örnek bir eğitim kurumu olma vizyonuyla yola çıktı.

Yakın Doğu Koleji donanımlı eğitim-öğretim ortamı, yeşil alanları, spor alanları, teknolojik altyapısı, laboratuvarları ve üniversite ile aynı kampüste bulunmasının sağladığı avantajlı fiziki donanımıyla öğrenci ve öğretmenlerine ayrıcalıklı bir dünya sunmaktadır.

Tam gün eğitim veren okulumuzda hedefimiz ana dil Türkçe’ye hakim, sağlam bir İngilizce alt yapısı ile donatılmış, üçüncü dil olarak da Fransızca veya Almanca'da kendini geliştiren ve girdiği uluslararası sınavlarda başarılar elde eden öğrenciler yetiştirmek ve onları geleceğe emin adımlarla yürüyecek bireyler olarak hazırlamaktır. Öğrencilerimizin mutluluğu ön plândadır. Yakın Doğu Koleji bu mutluluğu başarı ile pekiştirmek için veli – öğrenci – öğretmen ve idare diyaloğunun esas olduğu bir yapı ile yönetilmektedir.

Sizde başarıyı yakalamak, sevgi, saygı ve disipline dayalı bir eğitim almak istiyorsanız Yakın Doğu Koleji Ailesine katılın.